Повний комплекс ритуальних послуг в Україні
Закон “Про безкоштовний похорон”

Закон “Про безкоштовний похорон”

Коли вмирають родичі, близькі прагнуть зробити все, щоб церемонія похорону пройшла на належному рівні, щоб усі ритуали були виконані, щоб усі правила були дотримані.
В Україні основним законом, який регулює діяльність у сфері надання ритуальних послуг, є Закон України «Про поховання та похоронну справу». Але у 2008 році президентом України Віктором Андрійовичем Ющенком було ініційовано розробку проекту Закону «Про безкоштовний похорон». В результаті було розроблено доповнення до чинного законодавства про поховання, і було підписано закон, який гарантує деяким категоріям громадян право на безкоштовне поховання.
З 1 липня 2009 року набув чинності Закон “Про внесення змін до деяких законів України», який передбачає пільгу на безоплатне поховання осіб, які брали участь у бойових діях на території інших країн. Також Законом забезпечується соціальний захист членів їхніх сімей.

Статтею 14 Закону України «Про поховання та похоронну справу» визначено, що деякі категорії громадян мають право на безкоштовне поховання. До таких категорій, згідно із законодавством, належать особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, учасники бойових дій та інваліди війни.

Порядок проведення безкоштовного поховання, осіб, які належать до пільгових категорій, регламентує Постанова Кабінету Міністрів України №1445 від 28.10.2004р. Проведення безкоштовного похорону фінансується за рахунок коштів обласних бюджетів, затверджених на відповідний бюджетний рік.

Для отримання допомоги у проведенні безкоштовного похорону необхідно особі, яка проводить поховання, звернутися із заявою до управління праці та соціального захисту населення за місцем, де проживала особа, яка має пільги, із заявою.

До заяви необхідно додати: заяву, копію документа, що засвідчує особу, копію свідоцтва про смерть, виданого органами реєстрації актів цивільного стану, копію свідоцтва, що засвідчує статус померлого, довідку військового комісаріату про участь померлого у бойових діях, накладну ритуального бюро, що свідчить про отримання ритуальних послуг.

Найрезонанснішим документом, який вніс зміну до законодавчої бази у напрямку похоронної справи, став Закон “Про внесення змін до деяких законів України (про поховання учасників бойових дій та соціальний захист членів їхніх сімей)”, підписаний 15 січня 2009 року Президентом України Віктором Ющенком. Цей закон розширив коло осіб, яким надається декларація про безоплатне поховання.

Так, тепер Закон України «Про поховання та похоронну справу», який діє в Україні з 01 січня 2004 року, має статтю 14, яка гласить:

Безкоштовно для виконавця волевиявлення померлого або особи, яка зобов’язалася поховати померлого, здійснюється поховання:

а) з військовими почестями померлих осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною:
– Героїв Радянського Союзу;
– Повних кавалерів ордена Слави;
– осіб, нагороджених чотирма та більше медалями “За відвагу”;
– героїв Соціалістичної Праці, удостоєних цього звання за працю в період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років;
б) осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною:
– Героїв Соціалістичної Праці;
– Героїв України;
– Повних кавалерів ордена Трудової Слави;

в) учасників бойових дій;

г) інвалідів війни.

Велика вдячність за таку непросту роботу, яка виконується на найвищому рівні.
Після жахів при оформленні документів у морзі – це був “ковток свіжого повітря” та надія на те, що ще не все втрачено!

Мене до глибини душі вразила ввічливість та акуратність співробітників.
Як мене консультували по телефону – просто неймовірно. Тихим спокійним голосом, повторюючи для мене кожен пункт – я все записувала, тому не в змозі була запам’ятати.
Нам допомагала організувати похорон Любов, дуже акуратно та делікатно, радячи як витратити менше грошей.

Хочу висловити подяку. Коли я звернулася до “Едельвейс”, а це було близько двох годин ночі, із запитанням: “Що робити, померла бабуся,” мені відповіли, що передзвонить співробітник цієї компанії і допоможе. Невдовзі вийшов зв’язок Леонід. Запропонував каталог всього, що потрібне для похорону. Ненав’язливо, дуже спокійно став пропонувати послуги похоронного будинку, роз’яснюючи при цьому, що для чого потрібно, які послуги брати, а які, може, й не потрібно. Потім викликав машину для перевезення і нашу бабусю відвезли до моргу. Мені залишилося тільки сходити в поліклініку за довідкою і замовити обід, решту все оформив Леонід, забрав і відвіз у морг одяг для бабусі, оформив документи в РАГСІ, викликав батюшку для відспівування, замовив труну, вінки, катафалк, послуги вантажників у формі, інше, необхідне для похорону. Похорон пройшов гідно. Дякую, що у вас працюють такі відповідальні співробітники, як Леонід

Професіоналізм співробітників, співвідношення ціна-якість, ціни на ритуальні товари найприйнятніші у Дніпрі. Недоліки: Ситуація через яку звертаєшся до компанії Звертаючись до ритуальної компанії “Едельвейс” не очікуєш настільки грамотного підходу фахівців до кожного окремого випадку. Горе воно у всіх горе. Дуже приємно було, що жінка поставилася до нашої нагоди по-доброму та з розумінням. Пояснила, що робити далі, куди звертатися. Зрозуміло, що запропонувала послуги ритуальних агентів компанії “Едельвейс”. Та ми були й не проти, щоби нам хтось допоміг. Це зручно, коли самому не доводиться бігати за кожним папірцем. Та й у ритуальних товарах я не знаюся. У результаті отримали повний комплекс послуг, нізащо не переплачуючи. Ось це, мабуть, тішить найбільше: співвідношення ціни та якості. Зі щирою Повагою до співробітників компанії “Едельвейс”. Благополуччя Вам та процвітання!

Скористався комплексною послугою похорону економ класу. Обійшлося все, як і обіцяно. Було також проведено безкоштовну консультацію щодо поховання, добре організовано ритуальний транспорт.
Мною було обрано кремацію. Нарікання з мого боку відсутні повністю.

Близько року тому пішла з життя дуже дорога мені людина. Ця подія залишила незабутній слід у всьому моєму житті… Люди, які дійсно допомогли мені в цей скрутний момент, це мої справжні друзі з якими я продовжую спілкуватися і до цього дня. Такі події завжди пов’язані з великими витратами і труднощами, саме тому важливо вибрати людей, які займаються ритуальними послугами давно, але не втратили співчуття до людей і не чекають лише грошей, дивлячись вам в очі і співчутливо киваючи головою. Таких професійних людей я наша в особі компанії «Едельвейс» і рекомендую вам звернутися і скористатися їх ритуальними послугами, щоб гіркі події догляду ваших близьких виявилися трохи легшими.

Професіоналізм співробітників, співвідношення ціна-якість, ціни на ритуальні товари найприйнятніші у Дніпрі. Недоліки: Ситуація через яку звертаєшся до компанії Звертаючись до ритуальної компанії “Едельвейс” не очікуєш настільки грамотного підходу фахівців до кожного окремого випадку. Горе воно у всіх горе. Приблизно однакові емоції відчувають люди. Ймовірно, за роки роботи навчилися та відпрацювали спілкування з різними клієнтами. Телефонами диспетчер все розповіла. Дуже приємно було, що жінка поставилася до нашої нагоди по-доброму і з розумінням. Це зручно, коли самому не доводиться бігати за кожним папірцем. Та й у ритуальних товарах я не знаюся. У результаті отримали повний комплекс послуг, нізащо не переплачуючи. Ось це, мабуть, тішить найбільше: співвідношення ціни та якості.