Повний комплекс ритуальних послуг в Україні
ХРИСТИАНСЬКА КІНЧИНА

ХРИСТИАНСЬКА КІНЧИНА

«Християнської смерті живота нашого, безболісного, непосоромленого, мирного, і доброї відповіді на Страшному Суді Христовому просимо».

За кожним богослужінням Православної Церкви звучить це прохання. Православній свідомості не без-, по-різному, в яких обставин відбудеться розлучення душі з тілом, і те, чи гідно вмираючий зустріне цей найважливіший момент. Тому кожен віруючий упродовж усього життя старанно молиться про те, щоб Господь не попустив йому раптову смерть, не дав померти в нерозкаяних гріхах.

«Всьому свій час і час всякої речі під небом: час народжуватися і час вмирати» (Еккл. 3, 1-2). Рано чи пізно для кожної людини настає час переходу від тимчасового земного існування до вічності. Страшно, коли людина вмирає, не усвідомлюючи цього, чіпляючись до останньої хвилини за примарні надії на одужання, особливо якщо ближні по малодушності приховують від нього правду. Навпаки, велике благо, якщо родичі подбали про передсмертну напутність і закликали священика до вмираючого (зрозуміло, не проти його бажання).

Православна Церква благословляє своїх чад у потойбічне життя таїнствами Покаяння, Причастя та Єлеосвячення (Соборування). Якщо вмираючий не був хрещений, то насамперед над ним звершується таїнство Хрещення. Хрещені приносять священикові сповідь у всіх неправдах і гріхах, які були в їхньому житті, і, якщо їхнє каяття було щире, допускаються до Причастя Святих Христових Таємниць. Це — найкращий наказ для душі, яка готується вступити на дорогу до вічності. Вважається навіть, що людина, яка жила церковним життям і сподобилася Причастя в день своєї смерті, мине демонські залякування і катування при сходженні на небо і безперешкодно сягає світлих чертогів. Соборування не замінює сповіді, як це вважається деякими, але доповнює його. У таїнстві Єлеосвячення прощаються гріхи неусвідомлені чи забуті, а навмисне (за сорому чи розрахунком) приховані на сповіді не відпускаються.

Освячену олію, яка залишилася після соборування, необхідно зберегти. При похованні його виливають на останки християнина. Для цього родичі померлого, вирушаючи на відспівування до храму, беруть посудину з єлеєм із собою і заздалегідь попереджають про це священика.

Але жодна з обрядів не може бути здійснена над людиною, яка перебуває в несвідомому стані і не здатна засвідчити свою волю, а тим більше над уже померлою.

Якщо покликати священика з якихось причин неможливо, а той, хто вмирає, хоче хреститися, — правом і обов’язком кожного православного мирянина буде здійснити це таїнство самому. Для цього необхідно вимовити без спотворень досконалу формулу Хрещення: «Хрещається раб(а) Божий(а) (повне ім’я) в ім’я Отця, амінь. І Сина, амінь. І Святого Духа, амінь», омиваючи голову того, хто страждає святою водою при кожному виголошенні слова «Амін». (Якщо після такого хрещення вмираючий, за невідомим нам Промислом Божим, залишився живим, таїнство вважається дійсним і більше не повторюється. Проте, його слід доповнити тими молитвами та обрядами, здійснити які може лише священик, насамперед — таїнством Миропомазання. Для цього потрібно прийти до храму або запросити батюшку додому).

У момент розлучення душі з тілом, за свідченням багатьох, які пережили клінічну смерть, людина відчуває почуття стомлення. Він бачить нечистих духів, жахливих виглядом, чує їхні страшні голоси. Тому наші благочестиві предки завжди оточували вмираючого предметами, що дають душі мир і заспокоєння: поміщали ікони і хрест так, щоб стражденний у передсмертних муках міг бачити їх, а сам одр із вмираючим ставили під ікони і запалювали Страсну свічку (свічку, з якою стояли) на ранку 12 Євангелій). Свічку давали в руку вмираючому або ставили біля ікон.

Полегшує перехід у вічність читання над умираючим особливих церковних молитов — «Канона молебного на кінець душі», який написаний від імені вмираючого, але може бути прочитаний священиком або кимось із близьких. Народна назва цього канону — відхідна молитва.

Його не обов’язково читати поряд із вмираючим. Якщо людина вмирає у лікарні, канон можна читати вдома. Головне — підтримати молитвою душу в ці найважчі для неї хвилини. Якщо християнин опускає дух під час читання канонів, то їх дочитують із заупокійним приспівом: «Упокій, Господи, душу покійного раба Твого…»

Наприкінці душі від тіла покійному заплющують очі, підв’язують щелепу, випрямляють тулуб і накривають з головою.

Деколи передсмертна хвороба триває довго, приносячи тяжкі страждання і самому хворому, і його рідним. У таких ситуаціях з благословення священика може бути прочитаний інший канон — «Чин, що буває на розлучення душі від тіла, коли людина довго страждає». Він містить прохання про швидку і мирну смерть страждаючого. Знайти тексти канонів можна у православних молитвословах.

Велика вдячність за таку непросту роботу, яка виконується на найвищому рівні.
Після жахів при оформленні документів у морзі – це був “ковток свіжого повітря” та надія на те, що ще не все втрачено!

Мене до глибини душі вразила ввічливість та акуратність співробітників.
Як мене консультували по телефону – просто неймовірно. Тихим спокійним голосом, повторюючи для мене кожен пункт – я все записувала, тому не в змозі була запам’ятати.
Нам допомагала організувати похорон Любов, дуже акуратно та делікатно, радячи як витратити менше грошей.

Хочу висловити подяку. Коли я звернулася до “Едельвейс”, а це було близько двох годин ночі, із запитанням: “Що робити, померла бабуся,” мені відповіли, що передзвонить співробітник цієї компанії і допоможе. Невдовзі вийшов зв’язок Леонід. Запропонував каталог всього, що потрібне для похорону. Ненав’язливо, дуже спокійно став пропонувати послуги похоронного будинку, роз’яснюючи при цьому, що для чого потрібно, які послуги брати, а які, може, й не потрібно. Потім викликав машину для перевезення і нашу бабусю відвезли до моргу. Мені залишилося тільки сходити в поліклініку за довідкою і замовити обід, решту все оформив Леонід, забрав і відвіз у морг одяг для бабусі, оформив документи в РАГСІ, викликав батюшку для відспівування, замовив труну, вінки, катафалк, послуги вантажників у формі, інше, необхідне для похорону. Похорон пройшов гідно. Дякую, що у вас працюють такі відповідальні співробітники, як Леонід

Професіоналізм співробітників, співвідношення ціна-якість, ціни на ритуальні товари найприйнятніші у Дніпрі. Недоліки: Ситуація через яку звертаєшся до компанії Звертаючись до ритуальної компанії “Едельвейс” не очікуєш настільки грамотного підходу фахівців до кожного окремого випадку. Горе воно у всіх горе. Дуже приємно було, що жінка поставилася до нашої нагоди по-доброму та з розумінням. Пояснила, що робити далі, куди звертатися. Зрозуміло, що запропонувала послуги ритуальних агентів компанії “Едельвейс”. Та ми були й не проти, щоби нам хтось допоміг. Це зручно, коли самому не доводиться бігати за кожним папірцем. Та й у ритуальних товарах я не знаюся. У результаті отримали повний комплекс послуг, нізащо не переплачуючи. Ось це, мабуть, тішить найбільше: співвідношення ціни та якості. Зі щирою Повагою до співробітників компанії “Едельвейс”. Благополуччя Вам та процвітання!

Скористався комплексною послугою похорону економ класу. Обійшлося все, як і обіцяно. Було також проведено безкоштовну консультацію щодо поховання, добре організовано ритуальний транспорт.
Мною було обрано кремацію. Нарікання з мого боку відсутні повністю.

Близько року тому пішла з життя дуже дорога мені людина. Ця подія залишила незабутній слід у всьому моєму житті… Люди, які дійсно допомогли мені в цей скрутний момент, це мої справжні друзі з якими я продовжую спілкуватися і до цього дня. Такі події завжди пов’язані з великими витратами і труднощами, саме тому важливо вибрати людей, які займаються ритуальними послугами давно, але не втратили співчуття до людей і не чекають лише грошей, дивлячись вам в очі і співчутливо киваючи головою. Таких професійних людей я наша в особі компанії «Едельвейс» і рекомендую вам звернутися і скористатися їх ритуальними послугами, щоб гіркі події догляду ваших близьких виявилися трохи легшими.

Професіоналізм співробітників, співвідношення ціна-якість, ціни на ритуальні товари найприйнятніші у Дніпрі. Недоліки: Ситуація через яку звертаєшся до компанії Звертаючись до ритуальної компанії “Едельвейс” не очікуєш настільки грамотного підходу фахівців до кожного окремого випадку. Горе воно у всіх горе. Приблизно однакові емоції відчувають люди. Ймовірно, за роки роботи навчилися та відпрацювали спілкування з різними клієнтами. Телефонами диспетчер все розповіла. Дуже приємно було, що жінка поставилася до нашої нагоди по-доброму і з розумінням. Це зручно, коли самому не доводиться бігати за кожним папірцем. Та й у ритуальних товарах я не знаюся. У результаті отримали повний комплекс послуг, нізащо не переплачуючи. Ось це, мабуть, тішить найбільше: співвідношення ціни та якості.