Повний комплекс ритуальних послуг в Україні
Забобони, пов’язані з похованням

Забобони, пов’язані з похованням

Наш народ, прийнявши Православ’я, все ж таки до кінця не зжив язичницькі звичаї. Найбільш зримо вони виявляються саме в обряді поховання. Існує безліч неписаних і часом досить дивних ритуалів, які передаються з покоління в покоління і виконуються чи не з великою старанністю, ніж церковні молитовні обряди. У XX столітті, коли перервалася нитка церковного переказу, ці поганські забобони стали поширеними. Їх виконують, не замислюючись про сенс, навіть люди, які вважають себе атеїстами. Назвемо деякі звичаї та вірування, які православні християни не повинні виконувати та брати до уваги:

 • завішувати дзеркала у будинку, де є небіжчик;
 • класти в труну гроші, речі та продукти;
 • класти на обличчя покійного млинець, а потім з’їдати його, вірячи, що цим знищуються гріхи покійного;
 • вважати, що найближчим родичам померлого не можна брати участь у перенесенні труни;
 • вірити, ніби людина, яка повернулася до будинку після винесення тіла і до повернення з цвинтаря, неодмінно помре;
 • вважати, що не можна дивитися з вікна на похоронну процесію, бо помреш;
 • на поминках ставити «для покійного» чарку горілки та хліб;
 • зберігати цю «поминальну чарку» до сорокового дня;
 • лити горілку у могильний пагорб;
 • вимовляти: «Хай буде тобі земля пухом»;
 • розсипати по могилі хлібні крихти;
 • подавати в храмі записки за самогубців у Духів день;
 • вірити, що душа померлого може набувати вигляду птаха або бджоли;
 • вірити, що коли покійний не відспіває, то його душа залишається на землі примарою;
 • вірити, що людина, яка випадково стала під час відспівування між труною і вівтарем, неодмінно скоро помре;
 • вірити, що похоронну землю, яку дають на заочному відспівуванні, не можна зберігати вдома більше одного дня;
 • вірити, що кремація може спричинити хвороби дітей або онуків кремованого.

Велика вдячність за таку непросту роботу, яка виконується на найвищому рівні.
Після жахів при оформленні документів у морзі – це був “ковток свіжого повітря” та надія на те, що ще не все втрачено!

Мене до глибини душі вразила ввічливість та акуратність співробітників.
Як мене консультували по телефону – просто неймовірно. Тихим спокійним голосом, повторюючи для мене кожен пункт – я все записувала, тому не в змозі була запам’ятати.
Нам допомагала організувати похорон Любов, дуже акуратно та делікатно, радячи як витратити менше грошей.

Хочу висловити подяку. Коли я звернулася до “Едельвейс”, а це було близько двох годин ночі, із запитанням: “Що робити, померла бабуся,” мені відповіли, що передзвонить співробітник цієї компанії і допоможе. Невдовзі вийшов зв’язок Леонід. Запропонував каталог всього, що потрібне для похорону. Ненав’язливо, дуже спокійно став пропонувати послуги похоронного будинку, роз’яснюючи при цьому, що для чого потрібно, які послуги брати, а які, може, й не потрібно. Потім викликав машину для перевезення і нашу бабусю відвезли до моргу. Мені залишилося тільки сходити в поліклініку за довідкою і замовити обід, решту все оформив Леонід, забрав і відвіз у морг одяг для бабусі, оформив документи в РАГСІ, викликав батюшку для відспівування, замовив труну, вінки, катафалк, послуги вантажників у формі, інше, необхідне для похорону. Похорон пройшов гідно. Дякую, що у вас працюють такі відповідальні співробітники, як Леонід

Професіоналізм співробітників, співвідношення ціна-якість, ціни на ритуальні товари найприйнятніші у Дніпрі. Недоліки: Ситуація через яку звертаєшся до компанії Звертаючись до ритуальної компанії “Едельвейс” не очікуєш настільки грамотного підходу фахівців до кожного окремого випадку. Горе воно у всіх горе. Дуже приємно було, що жінка поставилася до нашої нагоди по-доброму та з розумінням. Пояснила, що робити далі, куди звертатися. Зрозуміло, що запропонувала послуги ритуальних агентів компанії “Едельвейс”. Та ми були й не проти, щоби нам хтось допоміг. Це зручно, коли самому не доводиться бігати за кожним папірцем. Та й у ритуальних товарах я не знаюся. У результаті отримали повний комплекс послуг, нізащо не переплачуючи. Ось це, мабуть, тішить найбільше: співвідношення ціни та якості. Зі щирою Повагою до співробітників компанії “Едельвейс”. Благополуччя Вам та процвітання!

Скористався комплексною послугою похорону економ класу. Обійшлося все, як і обіцяно. Було також проведено безкоштовну консультацію щодо поховання, добре організовано ритуальний транспорт.
Мною було обрано кремацію. Нарікання з мого боку відсутні повністю.

Близько року тому пішла з життя дуже дорога мені людина. Ця подія залишила незабутній слід у всьому моєму житті… Люди, які дійсно допомогли мені в цей скрутний момент, це мої справжні друзі з якими я продовжую спілкуватися і до цього дня. Такі події завжди пов’язані з великими витратами і труднощами, саме тому важливо вибрати людей, які займаються ритуальними послугами давно, але не втратили співчуття до людей і не чекають лише грошей, дивлячись вам в очі і співчутливо киваючи головою. Таких професійних людей я наша в особі компанії «Едельвейс» і рекомендую вам звернутися і скористатися їх ритуальними послугами, щоб гіркі події догляду ваших близьких виявилися трохи легшими.

Професіоналізм співробітників, співвідношення ціна-якість, ціни на ритуальні товари найприйнятніші у Дніпрі. Недоліки: Ситуація через яку звертаєшся до компанії Звертаючись до ритуальної компанії “Едельвейс” не очікуєш настільки грамотного підходу фахівців до кожного окремого випадку. Горе воно у всіх горе. Приблизно однакові емоції відчувають люди. Ймовірно, за роки роботи навчилися та відпрацювали спілкування з різними клієнтами. Телефонами диспетчер все розповіла. Дуже приємно було, що жінка поставилася до нашої нагоди по-доброму і з розумінням. Це зручно, коли самому не доводиться бігати за кожним папірцем. Та й у ритуальних товарах я не знаюся. У результаті отримали повний комплекс послуг, нізащо не переплачуючи. Ось це, мабуть, тішить найбільше: співвідношення ціни та якості.