Повний комплекс ритуальних послуг в Україні
ПРИГОТУВАННЯ ТІЛА ДО ПОХВАННЯ

ПРИГОТУВАННЯ ТІЛА ДО ПОХВАННЯ

Людське тіло, за вченням Православної Церкви, — храм душі, освячений благодаттю таїнств. Православ’я наполягає на догматі про загальне воскресіння мертвих перед Страшним Судом. Як райське блаженство, так і пекельні муки будуть долею не тільки душі, а й тіла. Тому вже з апостольських часів Церква любовно дбає про останки братів і сестер по вірі, щоб, віддавши їм останні почесті, віддати землі до Другого Пришестя Господа нашого.

В Євангелії описаний чин поховання Господа Ісуса Христа, який полягав у омиванні Його Пречистого Тіла, вбранні у спеціальний одяг та становищі у труну. Ці ж дії потрібно робити над християнами і в даний час.

Обмовлення тіла прообразує чистоту і непорочність праведників у Царстві Небесному. Воно звершується одним із родичів спочившего з читанням молитви «Трисвяте»: «Святий Боже, Святий Міцний, Святий Безсмертний, помилуй нас». Небіжчика звільняють від одягу, підв’язують щелепу і покладають на лавку або на підлогу, підстеливши тканину. Для обмивання використовують губку, теплу воду та мило, хрестоподібними рухами тричі відтираючи всі частини тіла, починаючи з голови.

Одяг, в якому людина померла, і все, що використовувалося при її обмиванні, прийнято спалювати.

«Тлінному цьому належить вдягнутися в нетління, і смертному цьому вдягнутися в безсмертя» (1 Кор. 15, 53). У вічному житті воскреслі тіла праведників будуть, як ризою, одягнені Божественним світлом. Нагадуючи про це, православна традиція велить одягати померлого в новий, чистий одяг. Раніше для поховання використовувався саван – білий покрив, що знаменує Плащаницю Христа. У наші дні цей звичай дотримується рідко.

Обмите та одягнене тіло, на якому обов’язково має бути хрестик (якщо зберігся — хрестильний), покладають на стіл обличчям догори. Уста покійного повинні бути зімкнуті, очі закриті, руки складені на грудях хрестоподібно, права поверх лівої. Голову християнки покривають великою хусткою, що повністю закриває волосся, причому його кінці можна не зав’язувати, а просто скласти навхрест. Не слід надягати на померлого православного християнина краватку.

В руки вкладають Розп’яття (є спеціальний похоронний тип з білою фігурою Спасителя на чорному хресті) або ікону — Христа, Богородиці чи небесного покровителя. Лоб прикрашається віночком — смужкою паперу із зображенням Господа та святих. Це символ нагороди Царства Небесного за тягар земного життя, за словом апостола Павла: «А тепер готується мені вінець правди, який дасть мені Господь, праведний Суддя, в цей день; і не тільки мені, але й усім, хто полюбив його явище» (2 Тим. 4, 8). Віночки та похоронні хрести продаються у храмах.

Зрозуміло, що це сказане можна виконати лише тому випадку, якщо тіло не передається в морг. У наші дні залишити померлого в міській квартирі вдається рідко, і родичі змушені погоджуватися на розтин, щоб отримати свідоцтво про смерть. Тим не менш, ще до приїзду співробітників похоронних служб треба обмити і одягти покійного, а при видачі тіла з моргу покласти у труну віночок та Розп’яття.

Труна християнина має бути дерев’яною і скромною. Допустимо використовувати і цинковий у випадку, якщо має бути тривале транспортування, а також при небезпеці зараження. Перед положенням тіла труну окроплюють святою водою і, наскільки можна, кадять ладаном. Перед становищем у труну над тілом читають Літію про покійного. Наприкінці Літії на словах «рабу Божому, що перестав…» померлого вважають у труну. Літія також читається, якщо труну з тілом покійного привозять із моргу. Під голову покійного кладуть подушечку, яку зазвичай готують заздалегідь, наповнюючи невелику наволочку освяченими вербами зі свята Входу Господнього до Єрусалиму або листям беріз зі свята Трійці. Тіло повністю покривають простирадлом або особливою пеленою із зображенням Розп’яття, на свідчення віри Церкви, що померлий знаходиться під Божим покровом. Під час прощання рідних із покійним і відспівування пелена відкидається так, щоб відкритими залишилися обличчя та руки, а потім перед похованням тіло знову вкривають нею з головою.

Твердо встановлених правил, як мати труну з тілом померлого в будинку на час прощання, не існує. Можна поставити обличчям до ікон, які зазвичай перебувають у передньому кутку (праворуч напроти входу); можна – обличчям до тих, хто входить попрощатися. Біля труни запалюють свічки; якщо є можливість, потрібно розставити їх із чотирьох сторін хрестоподібно (або тільки у голови). Вогонь свічки говорить про нашу надію на перехід покійного в Царство Істинного Світла.

Лампади та свічки також запалюють біля ікон. Неприпустимо ставити під ними склянку з водою (а то й горілкою), хліб та інше. Також не слід ставити поряд з іконами фотографію померлого та запалювати перед нею свічку.

3. МОЛИТВИ ПРО ПОСПІЛИЙ ДО ВІДПІВАННЯ

Відразу після приготування тіла до поховання над покійним потрібно прочитати за молитвословом «Наслідування від душі від тіла». Воно завершується молитвою, яку можна читати окремо:

«Пом’яни, Господи Боже наш, у вірі й надії живота вічного преставлинаго раба Твого, брата нашого (ім’я), і як Благ і Чоловіколюбець, відпускай гріхи, і померлого кладуть у труну. Літія також читається, якщо труну з тілом покійного привозять із моргу. Під голову покійного кладуть подушечку, яку зазвичай готують заздалегідь, наповнюючи невелику наволочку освяченими вербами зі свята Входу Господнього до Єрусалиму або листям беріз зі свята Трійці. Тіло повністю покривають простирадлом або особливою пеленою із зображенням Розп’яття, на свідчення віри Церкви, що померлий знаходиться під Божим покровом. Під час прощання рідних із покійним і відспівування пелена відкидається так, щоб відкритими залишилися обличчя та руки, а потім перед похованням тіло знову вкривають нею з головою.

Твердо встановлених правил, як мати труну з тілом померлого в будинку на час прощання, не існує. Можна поставити обличчям до ікон, які зазвичай перебувають у передньому кутку (праворуч напроти входу); можна – обличчям до тих, хто входить попрощатися. Біля труни запалюють свічки; якщо є можливість, потрібно розставити їх із чотирьох сторін хрестоподібно (або тільки у голови). Вогонь свічки говорить про нашу надію на перехід покійного в Царство Істинного Світла.

Лампади та свічки також запалюють біля ікон. Неприпустимо ставити під ними склянку з водою (а то й горілкою), хліб та інше. Також не слід ставити поряд з іконами фотографію померлого та запалювати перед нею свічку.

Велика вдячність за таку непросту роботу, яка виконується на найвищому рівні.
Після жахів при оформленні документів у морзі – це був “ковток свіжого повітря” та надія на те, що ще не все втрачено!

Мене до глибини душі вразила ввічливість та акуратність співробітників.
Як мене консультували по телефону – просто неймовірно. Тихим спокійним голосом, повторюючи для мене кожен пункт – я все записувала, тому не в змозі була запам’ятати.
Нам допомагала організувати похорон Любов, дуже акуратно та делікатно, радячи як витратити менше грошей.

Хочу висловити подяку. Коли я звернулася до “Едельвейс”, а це було близько двох годин ночі, із запитанням: “Що робити, померла бабуся,” мені відповіли, що передзвонить співробітник цієї компанії і допоможе. Невдовзі вийшов зв’язок Леонід. Запропонував каталог всього, що потрібне для похорону. Ненав’язливо, дуже спокійно став пропонувати послуги похоронного будинку, роз’яснюючи при цьому, що для чого потрібно, які послуги брати, а які, може, й не потрібно. Потім викликав машину для перевезення і нашу бабусю відвезли до моргу. Мені залишилося тільки сходити в поліклініку за довідкою і замовити обід, решту все оформив Леонід, забрав і відвіз у морг одяг для бабусі, оформив документи в РАГСІ, викликав батюшку для відспівування, замовив труну, вінки, катафалк, послуги вантажників у формі, інше, необхідне для похорону. Похорон пройшов гідно. Дякую, що у вас працюють такі відповідальні співробітники, як Леонід

Професіоналізм співробітників, співвідношення ціна-якість, ціни на ритуальні товари найприйнятніші у Дніпрі. Недоліки: Ситуація через яку звертаєшся до компанії Звертаючись до ритуальної компанії “Едельвейс” не очікуєш настільки грамотного підходу фахівців до кожного окремого випадку. Горе воно у всіх горе. Дуже приємно було, що жінка поставилася до нашої нагоди по-доброму та з розумінням. Пояснила, що робити далі, куди звертатися. Зрозуміло, що запропонувала послуги ритуальних агентів компанії “Едельвейс”. Та ми були й не проти, щоби нам хтось допоміг. Це зручно, коли самому не доводиться бігати за кожним папірцем. Та й у ритуальних товарах я не знаюся. У результаті отримали повний комплекс послуг, нізащо не переплачуючи. Ось це, мабуть, тішить найбільше: співвідношення ціни та якості. Зі щирою Повагою до співробітників компанії “Едельвейс”. Благополуччя Вам та процвітання!

Скористався комплексною послугою похорону економ класу. Обійшлося все, як і обіцяно. Було також проведено безкоштовну консультацію щодо поховання, добре організовано ритуальний транспорт.
Мною було обрано кремацію. Нарікання з мого боку відсутні повністю.

Близько року тому пішла з життя дуже дорога мені людина. Ця подія залишила незабутній слід у всьому моєму житті… Люди, які дійсно допомогли мені в цей скрутний момент, це мої справжні друзі з якими я продовжую спілкуватися і до цього дня. Такі події завжди пов’язані з великими витратами і труднощами, саме тому важливо вибрати людей, які займаються ритуальними послугами давно, але не втратили співчуття до людей і не чекають лише грошей, дивлячись вам в очі і співчутливо киваючи головою. Таких професійних людей я наша в особі компанії «Едельвейс» і рекомендую вам звернутися і скористатися їх ритуальними послугами, щоб гіркі події догляду ваших близьких виявилися трохи легшими.

Професіоналізм співробітників, співвідношення ціна-якість, ціни на ритуальні товари найприйнятніші у Дніпрі. Недоліки: Ситуація через яку звертаєшся до компанії Звертаючись до ритуальної компанії “Едельвейс” не очікуєш настільки грамотного підходу фахівців до кожного окремого випадку. Горе воно у всіх горе. Приблизно однакові емоції відчувають люди. Ймовірно, за роки роботи навчилися та відпрацювали спілкування з різними клієнтами. Телефонами диспетчер все розповіла. Дуже приємно було, що жінка поставилася до нашої нагоди по-доброму і з розумінням. Це зручно, коли самому не доводиться бігати за кожним папірцем. Та й у ритуальних товарах я не знаюся. У результаті отримали повний комплекс послуг, нізащо не переплачуючи. Ось це, мабуть, тішить найбільше: співвідношення ціни та якості.